O Nas

 

 

Klub Sportowy Szczerek Fight Team powstał w 2008 roku z inicjatywy Tomasza Szczerka- wielokrotnego medalisty mistrzostw Polski w zapasach, mistrza Polski i Europy w brazylijskim jiu- jitsu, zawodnika MMA.

Celem nadrzędnym naszego stowarzyszenia jest rozwój najwyższych dyspozycji sportowych dzieci i młodzieży, równolegle do ich możliwości biologicznego potencjału, osiągającego swą pełnię w wieku dojrzałym.

Prowadzimy szkolenie z takich dyscyplin sportowych jak: zapasy, brazylijskie jiu- jitsu, MMA.

Szczerek Fight Team jest domem dla sportowców niezależnie od wieku czy płci. Najmłodsi zawodnicy to dzieci w wieku 4 lat, najstarsi to ludzie powyżej 50- tego roku życia.
Dla jednych jest to zabawa, dla innych możliwość rozwoju swoich umiejętności i sprawdzenia ich na zawodach. Jeszcze inni trenują by zrzucić zbędne kilogramy, poczuć się lepiej i pewniej w sytuacji realnego zagrożenia. Wszechstronność stylów jakich nauczamy pozwala w krótkim czasie opanować podstawowe tajniki obronne.
Nasi zawodnicy biorą udział w zawodach i obozach organizowanych w Polsce jak i zagranicą.
Sporty walki bardzo często przeradzają się w życiową pasję, a przyjaźnie zawarte na treningach okazują się naprawdę wyjątkowe. Zapraszamy wszystkich bez względu na wiek, wagę, płeć, profesję.

W Szczerek Fight Team realizujemy ideę treningu progresywnego- optymalizującego do pełni rozwoju sportowego w wieku dojrzałym, chociaż najczęściej bez spektakularnych osiągnięć w wieku młodzieńczym. Punktem docelowym jest osiągniecie mistrzostwa sportowego , długotrwała, dynamiczna stabilizacja  wyników oraz umiejętność skutecznego prowadzenia walki sportowej.

Aby osiągnąć taki cel nie wystarcza spontanicznie podejmowana aktywność ruchowa- musi być to wysiłek fizyczny racjonalnie dawkowany , o odpowiednim natężeniu i systematycznie powtarzany.

 Spokojnie i rozważnie zmierzamy do wyznaczonego celu- pośpiech może tylko zaszkodzić.

Nasza załoga to świetnie wykwalifikowani fachowcy, ale  przede wszystkim ludzie z pasją, uwielbiający pracę z dziećmi.